SP Victoria Łukowa-Chmielek - strona nieoficjalna

Logowanie

Kalendarium

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

Olimpia Miączyn - Victoria Łukowa/Chmielek (19.04.14) 2:3
Ładowanie...

Kontakty

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 38, wczoraj: 143
ogółem: 446 504

statystyki szczegółowe

Lista zasłużonych

 

Tadeusz Ćwik - założyciel klubu Victoria Łukowa - Chmielek

Założył klub w 1977 roku pod nazwą LZS Łukowa. W celu uzyskania środków na jego istnienie organizował zabawy taneczne, z których zyski przeznaczał na wydatki związane z klubem. Jako piłkarz grał na każdej możliwej pozycji w drużynie począwszy od ataku, a skończywszy na bramce. Wiekoletni działacz i prezes klubu. W latach Jego działalności Victoria odnosiła największe sukcesy na IV-ligowych boiskach. Obecnie wierny kibic Victorii Łukowa - Chmielek.

 

Tadeusz Pisarczyk - pierwszy trener i były działacz klubu 

Działalność w klubie rozpoczął na początku lat 80. Był pierwszym nieoficjalnym trenerem Victorii. Wraz z Tadeuszem Ćwikiem i Stefanem Garbaczem zajmował się sprawami funkcjonowania klubu do lat 90. 

 

Janusz Cencora - były piłkarz klubu

Victoria Łukowa - Chmielek

Związany z klubem od 1978 roku, na boisku występował na pozycji napastnika. W sezonie 1978/1979 w klasie B był najlepszym strzelcem drużyny, strzelając 36 bramek. W kolejnych latach jego bramki często decydowały o końcowych wynikach drużyny. W sezonie 1985/1986 jako najlepszy strzelec klubu przyczynił sie do awansu Victori do międzyokręgowej IV ligi chełmsko - zamojskiej. Karierę zakończył na  początku lat 90.

 

Artur Kowal i Krzysztof Wirski - byli piłkarze klubu

Duet dwójki wybitnych napastników. Kowal - twardo i niezwykle skutecznie grający zawodnik, Wirski - zawodnik o bajecznej technice. Razem tworzyli deut, który w połowie lat 90 strzelał większość goli dla Victorii. Niektórzy twierdzą iż niechętnie zagrywali do siebie piłkę w sytuacjach bramkowych. 

 

Zbigniew Pająk - były trener Victorii Łukowa - Chmielek

Trener II klasy, absolwent AWF. Były bramkarz Lublinianki, Legii Warszawa, Stali Stalowa Wola, Hetmana Zamość i Roztocza Szczebrzeszyn. Po zakończeniu kariery zawodniczej samodzielnie pracował z zespołem Roztocza Szczebrzeszyn. Od 1989 r. pracował jako II trener w KS Hetman, a później w KS Hetman Kadex Zamość obok takich szkoleniowców, jak Jan Złomańczuk, Stanisław Gielarek, Włodzimierz Gąsior. Za swój sukces sportowy uznaje grę w l i ll - ligowych drużynach Legii Warszawa i Stali Stalowa Wola, zaś w pracy trenerskiej - współudział w szkoleniu drużyny awansującej do II ligi. Pod jego okiem rzemiosła bramkarskiego uczył się Przemysław Tytoń.

Z klubem Victoria Łukowa - Chmielek związywał się kilkukrotnie w latach: 1993 - 1995, 1996 - 1999, 2002 - 2003, 2005 - 2006. Pod jego wodzą drużyna z Łukowej osiągała najlepsze rezultaty w IV lidze. Od 2002 roku zajmował się zarówno seniorami jak i najmłodszymi zawodnikami klubu. W 2006 roku odmłodził Victorię, wprowadzając do zespołu wielu młodych wychowanków. Do dnia dzisiejszego trzon zespołu tworzą piłkarze, którzy jako juniorzy rozwijali się pod opieką trenera Pająka.

 

Andrzej Garbacz - były piłkarz i trener

Victorii Łukowa - Chmielek

Piłkarz klubu w latach 1985 - 1994. W sezonie 2003/2004 prowadził drużynę Victorii w klasie A. W sezonie tym drużyna nie miała sobie równych, nie przegrała żadnego meczu, zremisowała tylko dwa razy. Pod jego wodzą Victoria awansowała po sezonie do klasy okręgowej. 

 

Henryk Szymański - były kierownik drużyny

Kierownik drużyny Victorii w latach 1996 - 2011. W okresie swojej działalności dbał o dobry wizerunek klubu. Zajmował się sprawami funkcjonowania klubu, pomieszczeniem klubowym, strojami, woził także zawodników Victorii na mecze. Był dobrze znany w środowisku ZOZPN.

 

Mariusz Leniart - piłkarz Victorii Łukowa - Chmielek

Victorię Łukowa-Chmielek reprezentuje już blisko 15 lat. Gra na pozycji napastnika. Można śmiało stwierdzić ikona łukowskiego futbolu. Mimo iż nie pochodzi z Łukowej każdy traktuje Go "jak swego". Zapewne ciężko byłoby zliczyć Jego strzelone bramki dla Victorii. Do dziś dnia prezentuje bardzo wysoką formę. Każdy młody zawodnik powinien brać z Niego przykład, przykład sumienności, pracowitości i zaangażowania. Gdy zakończy swoją karierę na pewno nie pozostanie zapomniany, za to co zrobił dla naszej miejscowości, dla naszego klubu.

Opracowanie: Piotr Paluch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy

 

Łukowa Tobacco

Reklama

Zegar

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Sparta WożuczynVictoria Łukowa-Chmielek
Sparta Wożuczyn 1:3 Victoria Łukowa-Chmielek
2015-04-26, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 25
Sparta Łabunie - Grom Różaniec
Olimpia Miączyn - Orion Dereźnia
Włókniarz Frampol - Roztocze Szczebrzeszyn
Ostoja Skierbieszów - Sparta Wożuczyn
Gryf Gmina Zamość - Sokół Zwierzyniec
Pogoń 96 Łaszczówka - Victoria Łukowa - Chmielek
Unia Hrubieszów - Korona Łaszczów
Igros Krasnobród - Huczwa Tyszowce

Wyniki

Ostatnia kolejka 24
Huczwa Tyszowce 7:3 Sparta Łabunie
Korona Łaszczów 2:1 Igros Krasnobród
Victoria Łukowa - Chmielek 0:1 Unia Hrubieszów
Sokół Zwierzyniec 2:0 Pogoń 96 Łaszczówka
Sparta Wożuczyn 2:2 Gryf Gmina Zamość
Roztocze Szczebrzeszyn 4:0 Ostoja Skierbieszów
Orion Dereźnia 0:0 Włókniarz Frampol
Grom Różaniec 3:2 Olimpia Miączyn

Ankiety

Które miejsce w lidze zajmie Victoria w sezonie 2014/2015?


Co sądzisz o nowym wyglądzie strony?